Licensed to Watkins Memorial High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2009 04:19 PM
                          SWL Youth Meet - 5/10/2009                           
                                      SWL                                      
                              Watkins Memorial HS                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash First Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Lagreca, Abigail             First                    22.70  
  2 Douang, Diamond              First                    24.00  
 -- Bowlby, Regan                First                       NT  
 -- Reed, Madison                First                       NT  
 -- Kissell, Journey             First                       NT  
 
Girls 100 Meter Dash Second Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yuhas, Taylor                Second                   18.30  
  2 Teague, Olivia               Second                   19.20  
  3 Wertman, MACKENNA            Second                   19.90  
  4 Berry, Gracie                Second                   20.10  
  5 Lee, Olivia                  Second                   20.90  
 -- Vaughn, MACKENZIE            Second                      NT  
 -- Morey, Hope                  Second                      NT  
 
Girls 200 Meter Dash Second Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yuhas, Taylor                Second                   39.10  
  2 Wertman, MACKENNA            Second                   43.50  
  3 Miller, Riley                First                    54.40  
 -- Vaughn, MACKENZIE            Second                      NT  
 -- Bowlby, Regan                First                       NT  
 -- Teague, Olivia               Second                      NT  
 
Girls 100 Meter Dash Third Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ellinger, Lauren             Third                    18.30   1 
  2 Wilson, Lauren               Third                    18.40   2 
  3 Payne, Linzey                Third                    18.60   1 
  4 Abbitt, Tomea                Third                    19.00   1 
  5 McGowan, Chloe               Third                    19.30   2 
  6 Hyme, Karissa                Third                    20.30   2 
  7 Westbrook, Makenzie          Third                    21.20   1 
  8 Kilhoffer, Kelsie            Third                    22.30   1 
 -- Kowalewski, Rose             Third                       NT   2 
 -- Derugen, Katie               Third                       NT   2 
 
Girls 200 Meter Dash Third Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellinger, Lauren             Third                    39.00  
  2 Abbitt, Tomea                Third                    41.90  
  3 Payne, Linzey                Third                    42.70  
  4 Westbrook, Makenzie          Third                    42.80  
  5 Hyme, Karissa                Third                    43.50  
  6 Kilhoffer, Kelsie            Third                    51.90  
  7 Miller, Kate                 Third                    52.00  
 -- Pack, Abigail                Third                       NT  
 
Girls 400 Meter Dash Third Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Yuhas, Taylor                Second                 1:37.00   1 
  2 Berry, Gracie                Second                 1:38.00   1 
  3 McGowan, Chloe               Third                  1:44.30   2 
  4 Abbitt, Tomea                Third                  1:45.00   2 
  5 Douang, Diamond              First                  2:06.00   1 
 -- Miller, Kate                 Third                       NT   2 
 -- Pack, Abigail                Third                       NT   2 
 -- Hoskinsen, Christy           Second                      NT   1 
 -- Teague, Olivia               Second                      NT   1 
 -- Dieterich, Sarah             Third                       NT   2 
 
Girls 100 Meter Dash Fourth Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Kelli                Fourth                   15.60   1 
  2 Lagreca, Theresa             Fourth                   17.20   1 
  3 Berry, Dana                  Fourth                   17.70   2 
  4 Moore, Courtney              Fourth                   17.80   2 
  5 Finnegan, Lindsey            Fourth                   18.10   2 
  6 Meinen, Leah                 Fourth                   18.60   1 
  7 Linton, Kelsey               Fourth                   18.80   1 
  8 Huebner, Siera               Fourth                   22.00   1 
 -- Barrett, Alyssa              Fourth                      NT   1 
 -- Toney, Brianna               Fourth                      NT   2 
 -- Jones, Jaionna               Fourth                      NT   2 
 
Girls 200 Meter Dash Fourth Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Kelli                Fourth                   33.70   1 
  2 Berry, Dana                  Fourth                   35.90   1 
  3 Moore, Courtney              Fourth                   36.20   1 
  4 Lagreca, Theresa             Fourth                   37.10   2 
  5 Newman, Jordan               Fourth                   37.40   2 
  6 Linton, Kelsey               Fourth                   39.80   1 
  7 Smith, Caitlyn               Fourth                   40.80   2 
  8 Huebner, Siera               Fourth                   48.10   2 
 -- Bowen, Autumn                Fourth                      NT   1 
 -- Barrett, Alyssa              Fourth                      NT   2 
 
Girls 400 Meter Dash Fourth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berry, Dana                  Fourth                 1:22.90  
  2 Small, Baylee                Fourth                 1:24.50  
  3 Finnegan, Lindsey            Fourth                 1:28.60  
  4 Marek, Hastings              Fourth                 1:35.50  
 -- Bowen, Autumn                Fourth                      NT  
 -- Wright, Kelli                Fourth                      NT  
 
Girls 100 Meter Dash Fifth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lawwell, Rachel              Fifth                    16.10  
  2 Holton, Hannah               Fifth                    17.30  
  3 Moore, Olivia                Fifth                    17.80  
  4 Long, Kassidy                Fifth                    18.00  
  5 Fellows, Madison             Fifth                    18.10  
  6 Sparks, Alanna               Fifth                    18.60  
 -- Miller, Hailey               Fifth                       NT  
 -- Khan, Sidra                  Fifth                       NT  
 
Girls 200 Meter Dash Fifth Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lawwell, Rachel              Fifth                    32.30   2 
  2 Holton, Hannah               Fifth                    36.80   2 
  3 Whisman, Kendall             Fifth                    36.90   2 
  4 Moore, Olivia                Fifth                    37.00   1 
  5 Long, Kassidy                Fifth                    37.30   1 
  6 Cotugno, Josie               Fifth                    37.40   1 
  7 Sparks, Alanna               Fifth                    37.50   2 
  8 Fellows, Madison             Fifth                    39.00   1 
  9 Copley, Breanna              Fifth                    40.00   1 
 -- Khan, Sidra                  Fifth                       NT   2 
 -- Burnett, Allison             Fifth                       NT   2 
 -- Miller, Hailey               Fifth                       NT   2 
 
Girls 1600 Meter Run Fifth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hyme, Samantha               Fourth                 7:34.90  
  2 McCort, Jayna                Fifth                  7:42.20  
 -- Parsons, Sierra              Fourth                      NT  
 -- Douang, Diamond              First                       NT  
 -- Finnegan, Lindsey            Fourth                      NT  
 
Girls 100 Meter Dash Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berry, Madeline              Sixth                    15.00  
  2 Marasco, Megan               Sixth                    15.80  
  3 Durbin, Ivy                  Sixth                    16.80  
  4 Ross, Tiyana                 Sixth                    17.70  
  5 Scanlon, Kara                Sixth                    17.80  
 -- Kulick, Shyanne              Sixth                       NT  
 
Girls 200 Meter Dash Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berry, Madeline              Sixth                    30.80  
  2 Marasco, Megan               Sixth                    32.80  
  3 Durbin, Ivy                  Sixth                    34.40  
  4 Ross, Tiyana                 Sixth                    36.50  
  5 Scanlon, Kara                Sixth                    36.70  
 
Girls 400 Meter Dash Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Scanlon, Kara                Sixth                  1:26.70  
  2 Cotugno, Josie               Fifth                  1:28.60  
  3 Fenimore, Kayla              Sixth                  1:34.50  
  4 Copley, Breanna              Fifth                  1:37.10  
 -- Burnett, Allison             Fifth                       NT  
 
Girls 800 Meter Run Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hyme, Samantha               Fourth                 2:58.10  
  2 Marek, Hastings              Fourth                 3:01.80  
  3 McCort, Jayna                Fifth                  3:10.10  
  4 Small, Baylee                Fourth                 3:18.80  
  5 Fenimore, Kayla              Sixth                  3:44.00  
 -- Burnett, Allison             Fifth                       NT  
 -- Cotugno, Josie               Fifth                       NT  
 -- Parsons, Sierra              Fourth                      NT  
 -- Williams, Abigail            Fourth                      NT  
 -- Copley, Breanna              Fifth                       NT  
 -- Miller, Kate                 Third                      DNF  
 -- Dieterich, Sarah             Third                      DNF  
 
Girls Long Jump softball thr Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berry, Madeline              Sixth                  5-11.25  
  2 Durbin, Ivy                  Sixth                  5-09.00  
  3 Holton, Hannah               Fifth                  5-07.75  
  4 Moore, Courtney              Fourth                 5-07.25  
  5 Marasco, Megan               Sixth                  5-05.75  
  6 Lagreca, Theresa             Fourth                 5-02.00  
  7 Wilson, Lauren               Third                  5-01.75  
  8 Ross, Tiyana                 Sixth                  5-01.00  
  9 Hyme, Samantha               Fourth                 4-11.00  
 10 Kulick, Shyanne              Sixth                  4-10.75  
 11 Ellinger, Lauren             Third                  4-09.50  
 12 Wertman, MACKENNA            Second                 4-07.75  
 13 McGowan, Chloe               Third                  4-05.50  
 14 Hyme, Karissa                Third                  4-05.00  
 15 Lagreca, Abigail             First                  4-04.50  
 16 List, Chelsea                Fifth                  4-03.75  
 17 Smith, Caitlyn               Fourth                 4-02.50  
 18 Fellows, Madison             Fifth                  4-02.00  
 18 Lee, Olivia                  Second                 4-02.00  
 20 Abbitt, Tomea                Third                  4-00.50  
 21 Miller, Kate                 Third                  3-09.00  
 21 Huebner, Siera               Fourth                 3-09.00  
 23 Berry, Gracie                Second                 3-07.25  
 24 Miller, Riley                First                  3-06.25  
 -- Kissell, Journey             First                       ND  
 -- Kowalewski, Rose             Third                       ND  
 -- Lee, Alexandra               Third                       ND  
 -- Hoskinsen, Christy           Second                      ND  
 -- Morey, Hope                  Second                      ND  
 -- Toney, Brianna               Fourth                      ND  
 -- Miller, Hailey               Fifth                       ND  
 -- Jones, Jaionna               Fourth                      ND  
 -- Long, Kassidy                Fifth                       ND  
 
Girls Other softball thr Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lawwell, Rachel              Fifth                 88-01.00  
  2 Small, Baylee                Fourth                86-07.00  
  3 Smith, Caitlyn               Fourth                82-11.00  
  4 Marek, Hastings              Fourth                82-04.00  
  5 Fenimore, Kayla              Sixth                 70-05.00  
  6 Newman, Jordan               Fourth                67-00.00  
  7 List, Chelsea                Fifth                 66-09.00  
  8 Moore, Olivia                Fifth                 66-05.00  
  9 Westbrook, Makenzie          Third                 57-07.00  
 10 Meinen, Leah                 Fourth                42-08.00  
 11 Lee, Olivia                  Second                41-11.00  
 12 Sparks, Alanna               Fifth                 41-00.00  
 13 Dieterich, Sarah             Third                 34-09.00  
 14 Douang, Diamond              First                 34-00.00  
 15 Miller, Riley                First                 33-11.00  
 -- Toney, Brianna               Fourth                      ND  
 -- Pack, Abigail                Third                       ND  
 -- Bowlby, Regan                First                       ND  
 -- Parsons, Sierra              Fourth                      ND  
 -- Kowalewski, Rose             Third                       ND  
 -- McGowan, Chloe               Third                       ND  
 -- Hoskinsen, Christy           Second                      ND  
 -- Kissell, Journey             First                       ND  
 -- Vaughn, MACKENZIE            Second                      ND  
 -- Lee, Alexandra               Third                       ND  
 -- Jones, Jaionna               Fourth                      ND  
 -- Wilson, Lauren               Third                       ND  
 -- Bowen, Autumn                Fourth                      ND  
 -- Williams, Abigail            Fourth                      ND  
 -- McCollister, Kristen         Fourth                      ND  
 
Boys 100 Meter Dash First Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Klaus, Sam                   First                    19.50  
  2 Linton, Caleb                First                    21.30  
  3 Fenimore, Alex               First                    21.50  
  4 Cherry, Jaden                First                    26.50  
 -- Burt, Cameron                First                       NT  
 -- Marasco, Dominic             First                       NT  
 -- Miller, Riley                First                       NT  
 
Boys 200 Meter Dash First Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Klaus, Sam                   First                    43.90  
  2 Linton, Caleb                First                    46.30  
  3 Fenimore, Alex               First                    46.90  
 -- Miller, Riley                First                       NT  
 -- Marasco, Dominic             First                       NT  
 -- Burt, Cameron                First                       NT  
 
Boys 100 Meter Dash Second Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bauer, Brock                 Second                   19.00  
  2 Smith, Carson                Second                   19.20  
  3 Huebner, Jared               Second                   22.10  
  4 Horgan, Willy                Second                   23.90  
 -- Kulick, Coleton              Second                      NT  
 -- Branham, Austin              Second                      NT  
 
Boys 200 Meter Dash Second Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kulick, Coleton              Second                   38.60  
  1 List, TY                     Second                   38.60  
  3 Bauer, Brock                 Second                   39.90  
  4 Smith, Carson                Second                   40.00  
  5 Horgan, Willy                Second                   50.90  
 -- Branham, Austin              Second                      NT  
 
Boys 100 Meter Dash Third Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dixon, Jacob                 Third                    18.20  
  2 Bauer, Drake                 Third                    19.20  
 -- Hurst, Austin                Third                       NT  
 
Boys 400 Meter Dash Third Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Small, Bryce                 Second                 1:32.00  
  2 Bauer, Brock                 Second                 1:50.50  
  3 Horgan, Willy                Second                 1:59.10  
 -- Hurst, Austin                Third                       NT  
 -- Schofield, Justin            Second                      NT  
 
Boys 100 Meter Dash Fourth Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gibson, Kyle                 Fourth                   16.40   1 
  2 Brewer, Gerick               Fourth                   16.50   2 
  3 Tuttle, Ryan                 Fourth                   17.00   1 
  4 Bauer, Trey                  Fourth                   17.50   2 
  5 Adair, Adam                  Fourth                   17.80   2 
  6 Edwards, Alec                Fourth                   18.00   2 
 -- Reichert, Markus             Fourth                      NT   1 
 -- Kissell, Quinn               Fourth                      NT   1 
 -- Parson, Chance               Fourth                      NT   1 
 -- Jackson, Adrian              Fourth                      NT   1 
 -- Lewis, Jacob                 Fourth                      NT   2 
 
Boys 200 Meter Dash Fourth Grade
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brewer, Gerick               Fourth                   34.50   2 
  2 Gibson, Kyle                 Fourth                   35.00   2 
  3 Ruff, Tyler                  Fourth                   35.20   1 
  4 Nixon, Cole                  Fourth                   35.70   1 
  5 Dixon, Jacob                 Third                    37.10   1 
  6 Bauer, Trey                  Fourth                   37.20   2 
  7 Adair, Adam                  Fourth                   39.00   1 
  8 Edwards, Alec                Fourth                   39.10   2 
  9 Miller, Jacob                Fourth                   43.60   1 
 -- Hurst, Austin                Third                       NT   1 
 -- Parson, Chance               Fourth                      NT   2 
 -- Jackson, Adrian              Fourth                      NT   2 
 -- Lewis, Jacob                 Fourth                      NT   1 
 
Boys 400 Meter Dash Fourth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brewer, Gerick               Fourth                 1:23.00  
  2 Nixon, Cole                  Fourth                 1:26.10  
  3 Ruff, Tyler                  Fourth                 1:26.50  
  4 Gibson, Kyle                 Fourth                 1:28.20  
  5 Reichert, Markus             Fourth                 1:31.40  
 -- Jackson, Adrian              Fourth                      NT  
 -- Adair, Adam                  Fourth                      NT  
 
Boys 1600 Meter Run Fifth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rush, Brandon                Sixth                  6:34.30  
  2 Marek, Dean                  Fifth                  6:56.00  
  3 Klaus, Jack                  Third                  7:40.50  
  4 Bauer, Drake                 Third                  7:49.00  
  5 Tuttle, Ryan                 Fourth                 7:50.10  
  6 Cherry, Jaden                First                  9:17.40  
 -- Abbitt, Chance               Sixth                       NT  
 -- Schofield, Justin            Second                      NT  
 
Boys 100 Meter Dash Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Cameron               Sixth                    15.30  
  2 Melson, Desmond              Fifth                    17.30  
 -- Gonzalez, Drew               Fifth                       NT  
 -- Miles, Rex                   Fifth                       NT  
 -- Miles, Alex                  Fifth                       NT  
 -- Correll, Jacob               Sixth                       NT  
 
Boys 200 Meter Dash Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melson, Desmond              Fifth                    36.40  
 -- Correll, Jacob               Sixth                       NT  
 -- Gonzalez, Drew               Fifth                       NT  
 -- Miles, Alex                  Fifth                       NT  
 
Boys 400 Meter Dash Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Cameron               Sixth                  1:19.80  
  2 Ellinger, Kyle               Fifth                  1:20.50  
  3 Melson, Desmond              Fifth                  1:20.60  
 -- Abbitt, Chance               Sixth                       NT  
 -- Marek, Dean                  Fifth                       NT  
 
Boys 800 Meter Run Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rush, Brandon                Sixth                  2:55.60  
  2 Dixon, Jacob                 Third                  3:18.60  
  3 Small, Bryce                 Second                 3:18.61  
  4 List, TY                     Second                 3:26.80  
 -- Aves, John                   Second                      NT  
 -- Burkhart, Austin             Fourth                      NT  
 
Boys Long Jump softball thr Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellinger, Kyle               Fifth                  5-09.75  
  2 Marek, Dean                  Fifth                  5-06.75  
  3 Smith, Cameron               Sixth                  5-03.00  
  4 Kulick, Coleton              Second                 5-00.50  
  5 Ruff, Tyler                  Fourth                 4-11.75  
  6 List, TY                     Second                 4-09.00  
  7 Reichert, Markus             Fourth                 4-08.75  
  8 Small, Bryce                 Second                 4-08.00  
  8 Nixon, Cole                  Fourth                 4-08.00  
 10 Klaus, Jack                  Third                  4-05.75  
 11 Klaus, Sam                   First                  4-03.00  
 12 Huebner, Jared               Second                 3-10.25  
 -- Gonzalez, Drew               Fifth                       ND  
 -- Kissell, Quinn               Fourth                      ND  
 -- Miles, Rex                   Fifth                       ND  
 -- Burkhart, Austin             Fourth                      ND  
 -- Correll, Jacob               Sixth                       ND  
 -- Lewis, Jacob                 Fourth                      ND  
 
Boys Other softball thr Sixth Grade
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rush, Brandon                Sixth                162-08.00  
  2 Bauer, Drake                 Third                108-07.00  
  3 Bauer, Trey                  Fourth               104-08.00  
  4 Reichert, Markus             Fourth                94-00.00  
  5 Ellinger, Kyle               Fifth                 87-02.00  
  6 Klaus, Jack                  Third                 86-00.00  
  7 Tuttle, Ryan                 Fourth                84-00.00  
  8 Miller, Jacob                Fourth                82-11.00  
  9 Smith, Carson                Second                61-03.00  
 10 Huebner, Jared               Second                58-08.00  
 -- Kissell, Quinn               Fourth                      ND  
 -- Marasco, Dominic             First                       ND  
 -- Miles, Rex                   Fifth                       ND  
 -- Branham, Austin              Second                      ND  
 -- Burt, Cameron                First                       ND  
 -- Schofield, Justin            Second                      ND  
 -- Burkhart, Austin             Fourth                      ND  
 -- Miles, Alex                  Fifth                       ND