Licensed to Watkins Memorial High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/20/2009 11:56 AM
                    Hershey Pataskala Qualifier - 6/20/2009                    
                                 Hershey Meet                                  
                              Watkins Memorial HS                              
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hyme, Karissa                WWTC                      8.72  
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Lauren               WWTC                     17.35  
  2 Abbitt, Tamea                WWTC                     18.90  
  3 Douang-Osborn, Diamond       WWTC                     21.30  
 -- Wright, Kelli                WWTC                        NT  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fafiade, Elizabeth           WWTC                     16.49  
  2 Ross, Tiyana                 WWTC                     17.14  
  3 LaGreca, Theresa             WWTC                     17.30  
  4 Moore, Courtney              WWTC                     19.59  
 -- Davis, Stori                 WWTC                        NT  
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Berry, Madeline              WWTC                     14.96  
  2 Buscemi, Nicole              WWTC                     16.38  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruh, Lexi                    WWTC                     39.63  
  2 Abbitt, Tamea                WWTC                     40.57  
  3 Berry, Gracie                WWTC                     42.40  
 -- Haskinson, Christy           WWTC                        NT  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Tiyana                 WWTC                     34.27  
  2 Fafiade, Elizabeth           WWTC                     35.56  
  3 Berry, Dana                  WWTC                     36.25  
  4 Small, Baylee                WWTC                     37.26  
  5 Cotugno, Josie               WWTC                     37.55  
  6 Moore, Courtney              WWTC                     46.88  
 -- Davis, Stori                 WWTC                        NT  
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Berry, Madeline              WWTC                     31.65  
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellinger, Lauren             WWTC                   1:32.70  
  2 Berry, Gracie                WWTC                   1:38.30  
 
Girls 11-12 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawwell, Rachel              WWTC                   1:12.90  
  2 Cotugno, Josie               WWTC                   1:26.90  
 
Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hyme, Samantha               WWTC                   2:58.80  
  2 Small, Baylee                WWTC                   3:20.00  
 
Girls 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Durbin, Veda                 WWTC                   2:57.70  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 WW Track Club  'A'                                  1:17.73  
     1) Wilson, Lauren                  2) Ruh, Lexi                      
     3) Wright, Kelli                   4) Hyme, Karissa                  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 WW Track Club  'A'                                  1:05.60  
     1) Berry, Dana                     2) Hyme, Samantha                 
     3) LaGreca, Theresa                4) Lawwell, Rachel                
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 WW Track Club  'A'                                  1:03.71  
     1) Durbin, Ivy                     2) Durbin, Veda                   
     3) Buscemi, Nicole                 4) Kulick, Rebecca                
 
Girls 9-10 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Lauren               WWTC                   5-07.50  
  2 Ellinger, Lauren             WWTC                   5-02.75  
  3 Hyme, Karissa                WWTC                   4-09.50  
  4 Abbitt, Tamea                WWTC                   4-09.00  
  4 Ruh, Lexi                    WWTC                   4-09.00  
  6 Douang-Osborn, Diamond       WWTC                   3-07.00  
 -- Haskinson, Christy           WWTC                        ND  
 
Girls 11-12 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LaGreca, Theresa             WWTC                   5-10.50  
  2 Moore, Courtney              WWTC                   5-10.25  
  3 Fafiade, Elizabeth           WWTC                   5-10.00  
  4 Hyme, Samantha               WWTC                   5-08.00  
  5 Cotugno, Josie               WWTC                   5-06.25  
 -- Davis, Stori                 WWTC                        ND  
 
Girls 13-14 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Buscemi, Nicole              WWTC                   6-03.25  
  2 Berry, Madeline              WWTC                   6-01.00  
  3 Durbin, Ivy                  WWTC                   5-10.25  
 
Girls 9-10 Other Softball Thr
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Douang-Osborn, Diamond       WWTC                  35-08.00  
 -- Haskinson, Christy           WWTC                        ND  
 
Girls 11-12 Other Softball Thr
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Small, Baylee                WWTC                  90-03.00  
  2 Lawwell, Rachel              WWTC                  75-04.00  
 -- List, Chelsea                WWTC                        ND  
 
Girls 13-14 Other Softball Thr
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Durbin, Veda                 WWTC                 102-00.00  
  2 Durbin, Ivy                  WWTC                  94-02.00  
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 List, Ty                     WWTC                     20.71  
 -- Christensen, Brayden         WWTC                        NT  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruh, Justin                  WWTC                     15.37  
  2 Parson, Chance               WWTC                     18.24  
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brewer, Roy                  WWTC                     14.02  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Small, Bryce                 WWTC                     38.29  
  2 List, Ty                     WWTC                     43.79  
 -- Beckner, Matthew             WWTC                        NT  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Melson, Desmond              WWTC                     33.81  
  2 Parson, Chance               WWTC                     40.39  
 
Boys 13-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abbitt, Chance               WWTC                     32.04  
 
Boys 9-10 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Small, Bryce                 WWTC                   1:27.00  
 -- Beckner, Matthew             WWTC                        NT  
 
Boys 11-12 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brewer, Gerick               WWTC                   1:13.00  
 
Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brewer, Roy                  WWTC                   2:44.00  
  2 Rush, Brandon                WWTC                   2:52.40  
 
Boys 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rush, Brandon                WWTC                   6:17.40  
  2 Abbitt, Chance               WWTC                   6:20.60  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 WW Track Club  'A'                                  1:04.05  
     1) Melson, Desmond                 2) Ruh, Justin                    
     3) Brewer, Gerick                  4) Ellinger, Kyle                 
 
Boys 9-10 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Small, Bryce                 WWTC                   5-06.25  
  2 List, Ty                     WWTC                   4-10.00  
 -- Beckner, Matthew             WWTC                        ND  
 
Boys 11-12 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruh, Justin                  WWTC                   6-08.00  
  2 Ellinger, Kyle               WWTC                   5-11.25  
  3 Brewer, Gerick               WWTC                   5-09.75  
  4 Parson, Chance               WWTC                   5-08.00  
 
Boys 13-14 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abbitt, Chance               WWTC                   5-08.25  
 
Boys 9-10 Other Softball Thr
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Christensen, Brayden         WWTC                        ND  
 
Boys 11-12 Other Softball Thr
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Melson, Desmond              WWTC                 104-03.00  
  2 Ellinger, Kyle               WWTC                  83-06.00  
 -- Parson, Chance               WWTC                        ND  
 
Boys 13-14 Other Softball Thr
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rush, Brandon                WWTC                 163-02.00  
  2 Brewer, Roy                  WWTC                 114-10.00