Licensed to Watkins Memorial High School
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/5/2013 04:50 PM
                           SWL Youth Meet - 5/5/2013                           
                                      SWL                                      
                              Watkins Memorial HS                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 D'Sonza, Tara                First Grade               8.20  
  2 whitney, savannah            First Grade               8.80  
  3 Hayes, Claire                First Grade               9.14  
  4 Day, Hannah                  First Grade              13.90  
 -- Gloldek, Lily                First Grade                 NT  
 -- VanHoose, Madison            First Grade                 NT  
 -- Melick, Autum                First Grade                 NT  
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Haley, Joseph                First Grade               9.10  
  2 Banish, Rylan                First Grade               9.20  
  3 Sarver, Nicolas              First Grade               9.30  
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 gray, chloe                  Second Grade              8.30  
  2 Brandon, Summer              Second Grade              9.20  
 -- oyster, lydia                Second Grade                NT  
 -- widrig, abby                 Second Grade                NT  
 -- Sorenson, autumn             Second Grade                NT  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 spindler, joshua             Second Grade              8.38  
  2 meinen, ben                  Second Grade              8.39  
  3 hayes, james                 Second Grade             10.57  
 -- owens, ryland                Second Grade                NT  
 -- hartman, trace               Second Grade                NT  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pietzcker, Katie             Third Grade               7.83  
 -- Haynes, Alyssa               Third Grade                 NT  
 -- Rummings, Emily              Third Grade                 NT  
 -- McFarland, Kylee             Third Grade                 NT  
 -- Jeffers, Kennedy             Third Grade                 NT  
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 walters, trevor              Third Grade               7.80  
  2 Hargrow, Elijah              Third Grade               7.90  
  3 Jordan, Alex                 Third Grade               8.00  
  4 Rise, Ian                    Third Grade               8.10  
  5 Rossetti, Dante              Third Grade               9.00  
 -- Crenshaw, Ashton             Third Grade                 NT  
 -- Scott, Isaacf                Third Grade                 NT  
 -- Justice, Jaysen              Third Grade                 NT  
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 hargrow, kalia               Fourth Grade             17.90  
 -- bagent, rachel               Fourth Grade                NT  
 -- fry, lindsay                 Fourth Grade                NT  
 -- novotni, nina                Fourth Grade                NT  
 -- Wilson, Shelby               Fourth Grade                NT  
 -- brown, jessica               Fourth Grade                NT  
 -- starkey, jessie              Fourth Grade                NT  
 -- fry, peyton                  Fourth Grade                NT  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 howel, dominic               Fourth Grade             17.40  
  2 Rossetti, Dante              Third Grade              20.50  
 -- green, christopher           Fourth Grade                NT  
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 garcia, jaden                Fifth Grade               8.60  
  2 Concle, Krista\              Fifth Grade              16.60  
  3 wright, amy                  Fifth Grade              18.40  
 -- johnson, emily               Fifth Grade                 NT  
 -- novotni, natalie             Fifth Grade                 NT  
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hurst, Logan                 Fifth Grade              17.40  
  2 Raver, Matthew               Fifth Grade              17.70  
  3 Hayes, Will                  Fifth Grade              18.70  
 -- Emmettness, Adam             Fifth Grade                 NT  
 -- Nickel, Zack                 Fifth Grade                 NT  
 -- lee, joey                    Fifth Grade                 NT  
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 crosswhite, candon           Sixth Grade              14.10  
  2 Crenshaw, Bryson             Sixth Grade              15.80  
  3 walters, trevor              Third Grade              15.90  
 -- bottomley, justin            Sixth Grade                 NT  
 -- Pollard, Sam                 Sixth Grade                 NT  
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Warner, Halle                First Grade              40.90  
  2 Day, Hannah                  First Grade              41.50  
  3 D'Sonza, Tara                First Grade              44.10  
  4 Gloldek, Lily                First Grade              51.80  
  5 whitney, savannah            First Grade              51.90  
 -- Melick, Autum                First Grade                 NT  
 -- VanHoose, Madison            First Grade                 NT  
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Haley, Joseph                First Grade              41.00  
  2 Sarver, Nicolas              First Grade              43.30  
  3 Crenshaw, nicolas            First Grade              50.50  
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 berlekamp, caroline          Second Grade             39.30  
  2 gray, chloe                  Second Grade             41.00  
  3 Brandon, Summer              Second Grade             44.50  
 -- Sorenson, autumn             Second Grade                NT  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 meinen, ben                  Second Grade             42.40  
  2 spindler, joshua             Second Grade             43.30  
 -- hartman, trace               Second Grade                NT  
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pietzcker, Katie             Third Grade              39.60  
  2 Day, Grace                   Third Grade              41.20  
 -- Haynes, Alyssa               Third Grade                 NT  
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cleary, Aidan                Third Grade              37.30  
  2 Hargrow, Elijah              Third Grade              37.40  
  3 walters, trevor              Third Grade              41.90  
  4 Rise, Ian                    Third Grade              47.00  
 -- VanHoose, Logan              Third Grade                 NT  
 -- Crenshaw, Ashton             Third Grade                 NT  
 -- Mcfarland, Cullen            Third Grade                 NT  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 hargrow, kalia               Fourth Grade             38.30  
 -- Wilson, Shelby               Fourth Grade                NT  
 -- brown, jessica               Fourth Grade                NT  
 
Event 21  Girls 200 Meter Dash Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Concle, Krista\              Fifth Grade              38.20  
  2 wright, amy                  Fifth Grade              40.30  
  3 garcia, jaden                Fifth Grade              42.10  
 
Event 22  Boys 200 Meter Dash Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Orbin, chip                  Fifth Grade              36.50  
  2 Hurst, Logan                 Fifth Grade              37.50  
  3 Raver, Matthew               Fifth Grade              40.10  
  4 Hayes, Will                  Fifth Grade              43.10  
 -- Emmettness, Adam             Fifth Grade                 NT  
 -- Nickel, Zack                 Fifth Grade                 NT  
 
Event 24  Boys 200 Meter Dash Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 crosswhite, candon           Sixth Grade              30.10  
  2 Wilford, Dylan               Sixth Grade              32.90  
  3 Crenshaw, Bryson             Sixth Grade              34.50  
  4 walters, trevor              Third Grade              34.70  
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Day, Hannah                  First Grade            1:46.60  
  2 warner, rilyn                First Grade            1:46.65  
  3 Gloldek, Lily                First Grade            1:50.00  
 -- Warner, Halle                First Grade                 NT  
 
Event 26  Boys 400 Meter Dash First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarver, Nicolas              First Grade            1:33.90  
  2 Banish, Rylan                First Grade            1:52.20  
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 gray, chloe                  Second Grade           1:34.20  
 -- berlekamp, caroline          Second Grade                NT  
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 hayes, james                 Second Grade           1:57.90  
 -- hartman, trace               Second Grade                NT  
 -- meinen, ben                  Second Grade                NT  
 -- owens, ryland                Second Grade                NT  
 
Event 29  Girls 400 Meter Dash Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffers, Kennedy             Third Grade            1:57.60  
 -- Day, Grace                   Third Grade                 NT  
 -- Haynes, Alyssa               Third Grade                 NT  
 
Event 30  Boys 400 Meter Dash Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hargrow, Elijah              Third Grade            1:25.30  
  2 Jordan, Alex                 Third Grade            1:25.50  
  3 Cleary, Aidan                Third Grade            1:29.90  
  4 walters, trevor              Third Grade            1:45.80  
 -- Rossetti, Dante              Third Grade                 NT  
 
Event 31  Girls 400 Meter Dash Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pietzcker, Katie             Third Grade            1:43.50  
 -- Wilson, Shelby               Fourth Grade                NT  
 -- brown, jessica               Fourth Grade                NT  
 
Event 34  Boys 400 Meter Dash Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Orbin, chip                  Fifth Grade            1:28.30  
  2 Hayes, Will                  Fifth Grade            1:40.30  
 
Event 36  Boys 400 Meter Dash Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 small, brice                 Sixth Grade            1:06.20  
  2 Walters, Beryl               Sixth Grade            1:22.70  
 -- bottomley, justin            Sixth Grade                 NT  
 -- Wilson, Dylan                Sixth Grade                 NT  
 
Event 37  Girls 800 Meter Run First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 warner, rilyn                First Grade            4:07.60  
 -- VanHoose, Madison            First Grade                 NT  
 
Event 38  Boys 800 Meter Run First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Banish, Rylan                First Grade            3:52.00  
 
Event 41  Girls 800 Meter Run Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hyme, Mia                    Third Grade            4:00.60  
  2 Day, Grace                   Third Grade            4:23.80  
 
Event 42  Boys 800 Meter Run Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 walters, trevor              Third Grade            4:05.00  
 -- Jordan, Alex                 Third Grade                 NT  
 
Event 46  Boys 800 Meter Run Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hurst, Logan                 Fifth Grade            3:11.00  
 
Event 47  Girls 800 Meter Run Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- garcia, baylee               Sixth Grade                 NT  
 
Event 48  Boys 800 Meter Run Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 small, brice                 Sixth Grade            2:35.00  
  2 Wilson, Dylan                Sixth Grade            3:29.00  
 
Event 53  Girls 1600 Meter Run Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hyme, Mia                    Third Grade            8:21.00  
 
Event 54  Boys 1600 Meter Run Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Alex                 Third Grade            7:25.00  
 -- VanHoose, Logan              Third Grade                 NT  
 
Event 62  Boys Other softball thr Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 meinen, ben                  Second Grade          71-06.00  
  2 hayes, james                 Second Grade          48-08.00  
 
Event 64  Boys Other softball thr Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cleary, Aidan                Third Grade          105-05.00  
  2 walters, trevor              Third Grade           70-06.00  
  3 Rossetti, Dante              Third Grade           52-03.00  
 -- Mcfarland, Cullen            Third Grade                 ND  
 
Event 65  Girls Other softball thr Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 orbin, summer                Third Grade           45-04.00  
  2 Jeffers, Kennedy             Third Grade           42-00.00  
 -- Rummings, Emily              Third Grade                 ND  
 
Event 66  Boys Other softball thr Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 howel, dominic               Fourth Grade          88-00.00  
 -- lowery, gage                 Fourth Grade                ND  
 -- green, christopher           Fourth Grade                ND  
 -- seesholtz, gage              Fourth Grade                ND  
 
Event 68  Boys Other softball thr Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Orbin, chip                  Fifth Grade           97-11.00  
  2 Raver, Matthew               Fifth Grade           90-03.00  
  3 Hayes, Will                  Fifth Grade           80-02.00  
 -- lee, joey                    Fifth Grade                 ND  
 
Event 69  Girls Other softball thr Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 wright, amy                  Fifth Grade           74-01.00  
  2 Concle, Krista\              Fifth Grade           64-02.00  
 -- johnson, emily               Fifth Grade                 ND  
 -- novotni, natalie             Fifth Grade                 ND  
 
Event 70  Boys Other softball thr Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 walters, trevor              Third Grade          103-01.00  
  2 bottomley, justin            Sixth Grade           81-10.00  
 -- Pollard, Sam                 Sixth Grade                 ND  
 
Event 72  Boys Long Jump softball thr First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Haley, Joseph                First Grade            4-11.25  
  2 Sarver, Nicolas              First Grade            4-04.50  
 
Event 73  Girls Long Jump softball thr First Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Warner, Halle                First Grade            4-10.50  
  2 warner, rilyn                First Grade            4-02.50  
  3 D'Sonza, Tara                First Grade            4-00.50  
 
Event 74  Boys Long Jump softball thr Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 spindler, joshua             Second Grade           4-07.00  
  2 hayes, james                 Second Grade           4-02.00  
 
Event 75  Girls Long Jump softball thr Second Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon, Summer              Second Grade           4-08.00  
  2 berlekamp, caroline          Second Grade           4-06.00  
 -- widrig, abby                 Second Grade                ND  
 -- Jeffers, Kennedy             Third Grade                 ND  
 -- Sorenson, autumn             Second Grade                ND  
 -- oyster, lydia                Second Grade                ND  
 
Event 76  Boys Long Jump softball thr Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hargrow, Elijah              Third Grade            5-04.00  
  2 walters, trevor              Third Grade            5-00.00  
  3 Rise, Ian                    Third Grade            4-08.00  
  4 Rossetti, Dante              Third Grade            4-06.00  
 -- Scott, Isaacf                Third Grade                 ND  
 -- Mcfarland, Cullen            Third Grade                 ND  
 -- Justice, Jaysen              Third Grade                 ND  
 
Event 77  Girls Long Jump softball thr Third Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pietzcker, Katie             Third Grade            5-03.00  
  2 orbin, summer                Third Grade            5-01.00  
  3 Jeffers, Kennedy             Third Grade            4-09.00  
  4 Hyme, Mia                    Third Grade            3-11.50  
 -- Rummings, Emily              Third Grade                 ND  
 
Event 78  Boys Long Jump softball thr Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rossetti, Dante              Third Grade            7-06.50  
 -- seesholtz, gage              Fourth Grade                ND  
 
Event 79  Girls Long Jump softball thr Fourth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 hargrow, kalia               Fourth Grade           8-11.00  
 
Event 80  Boys Long Jump softball thr Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hayes, Will                  Fifth Grade           10-03.00  
  2 Orbin, chip                  Fifth Grade           10-01.50  
 -- lee, joey                    Fifth Grade                 ND  
 -- Nickel, Zack                 Fifth Grade                 ND  
 
Event 81  Girls Long Jump softball thr Fifth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Concle, Krista\              Fifth Grade            9-08.00  
 
Event 82  Boys Long Jump softball thr Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 small, brice                 Sixth Grade           11-10.00  
  2 walters, trevor              Third Grade           10-11.00  
  3 crosswhite, candon           Sixth Grade            9-05.50  
  4 bottomley, justin            Sixth Grade            9-03.50  
 -- Pollard, Sam                 Sixth Grade                 ND  
 
Event 84  Boys 1600 Meter Run Sixth Grade
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 bottomley, justin            Sixth Grade            7:08.00  
  2 Crenshaw, Bryson             Sixth Grade            7:15.00  
 -- Wilson, Dylan                Sixth Grade                 NT